FEASSSA GAMES
FEASSSA GAMES

Here are the fixtures for Day 6- Wednesday 21st August, 2019 at the ongoing East Africa School games, FEASSSA, in Arusha- Tanzania:

⚽Soccer Boys

✅Alliance(Tz) vs Jinja(Ug); TGT @11.00am
✅Lindi(Tz) vs JKU(Zn); ISM @11.00am
✅Vwawa(Tz) vs LDK(Rw); Sheikh Abeid @11.00am
✅St. Anthony’s(Ke) vs STAHIZA(Ug); 2.00pm @ISM
✅Blantyre(Mal) vs Dagoretti (Ke); TGT @4.00pm
✅Ruhuwiko(Tz) vs Kitende(Ug); ISM @4.00pm

⚽Soccer Girls

✅Nyakach(Ke) vs Kihesa(Tz); TGT @9.00am
✅St. Noa (Ug) vs Archbishop Njenga(Ke); Sheikh Abeid @9.00am
✅Kawempe(Ug) vs Itigo(Ke); ISM @9.00am
✅Alliance(Tz) vs Remera Rukoma(Rw); TGT @2.00pm

⚽Soccer Boys; Primary

Venue: St. Constantine
✅Rays of Grace(Ug) vs Oasis(Ug) @2.00pm
✅Masumbwe(Tz) vs Mbagala(Tz) @4.00pm

⚽Soccer Girls; Primary

Venue: St. Constantine
✅Kahororo(Tz) vs Rafiki(Tz) @9.00am
✅Mangucha(Tz) vs Nyanza(Ke) @11.00am

🤾‍♂Handball Boys

Venue: TGT
✅Kakungulu(Ug) vs Vwawa(Tz) @9.00am
✅Mwanakwerekwe(Zn) vs ES Kigoma(Rw) @9.00am
✅Kimilili (Ke) vs Gombe(Ug) 9.00am
✅Adegi(Rw) vs Mbooni(Ke) @11.00am
✅Kilombero(Tz) vs St. Lucia(Ug) @11.00am

🏐Volleyball Girls

Venue: TGT
✅Kwanthanze(Ke) Kinawa(Ug) @9.00am
✅St. Alloy’s (Rw) vs Mkalapa(Tz) @9.0)am
✅Makongo(Tz) vs Cheptil(Ke) @3.00pm
✅GS Indangaburezi(Rw) vs Soweto(Ke) @3.00pm

🏐Volleyball Boys

Venue: TGT
✅Mbogo(Ug) vs IPRC Karongi(Rw) @9.00am
✅Dynamic(Ug) vs Milambo(Tz)@9.00am
✅PS Karubanda(Rw) vs STAHIZA(Ug) @3.00pm
✅Twangoma(Tz) vs Don Bosco(Rw) @3.00pm

🏀Basketball Girls

Venue: St. Constantine
✅Kaya Tiwi(Ke) vs Joseph & Mary(Tz) @9.00am
✅St. Mary’s Kitende(Ug) vs St. Bernadette (Rw) @9.00am
✅Juhudi(Tz) vs Buruburu(Ke) @11.00am
✅LDK(Rw) vs St. Noa(Ug) @11.00am

🏀Basketball Boys

✅LDK(Rw) vs Laiser Hill(Ke); ISM @9.00am
✅College Marie Reine(Rw) vs Lord Baden Powell(Tz): ISM @11.00am
✅Galanos(Tz) vs Kibuli SS(Ug); St. Constantine @2.30pm
✅Dagoretti (Ke) vs Buddo SS(Ug); St. Constantine @2.30pm

🏉Rugby 15’s

Venue: TGT
✅Namilyango College(Ug) vs Ntare School(Ug) @9.00am
✅Okeeswa(Tz) vs Dagoretti (Ke) @10.30am
✅St. Mary’s Kisubi(Ug) vs Kakamega(Ke) @12.00pm

🏈Rugby 7’s

Venue: TGT
✅Laiser Hill(Ke) vs Hana(Ug) @1.30pm
✅Upper Hill(Ke) vs St. Peters Mumias(Ke) @1.50pm
✅Kiira College(Ug) vs Okeeswa(Tz) @2.10pm
✅Laiser Hill(Ke) vs Upper Hill(Ke) @2.50pm
✅St. Peters Mumias(Ke) vs Okeeswa(Tz) @3.10pm
✅Hana(Ug) vs Jinja SS(Ug) @3.30pm

⚾Netball Girls

Venue: St. Constantine
✅Kilindi(Tz) vs Buddo SS(Ug)
✅KayavTiwi(Ke) vs Katoto SS(Mal)
✅Nyakach(Ke) vs Makongo(Tz)
✅Kitende(Ug) vs Misungwi(Tz)

🏑Hockey Boys

✅Ntare(Ug) vs St. Anthony’s (Ke) @Twiga Sec.
✅Kamusinga(Ke) vs Kawempe(Ug) @Twiga Sec.
✅Meru School(Ke) vs Lindi(Tz) @St. Constantine
✅St. Mary’s Kisubi(Ug) vs Juhudi(Tz) @St. Constantine
✅Meru School(Ke) vs Namilyango (Ug) @St. Constantine

🏑Hockey Girls

✅Namagunga(Ug) vs St. John’s (Ke) @Twiga Sec
✅Nyamira(Ke) vs Bweranyange(Ug)
✅Juhudi(Tz) Kakungulu(Ug) @St. Constantine
✅Lindi(Tz) vs Old Kampala (Ug) @St.Constantine

🏓Table Tennis Boys

Venue: St. Constantine
✅Mbogo College(Ug) vs G.S Rilima 1(Rw)
✅St. Michael(Ug) vs Kenya 1
✅G.S Rilima 1(Rw) vs Seeta High(Ug)
✅Morogoro(Tz) vs Kenya 2
✅Haille Selassie (Zn) vs St. Michael(Ug)
✅G.S Rilima 2(Rw) vs Kenya 2
✅G.S Rilima 1(Rw) vs Kenya 1
✅Morogoro(Tz) vs St. Michael(Ug)
✅Mbogo College(Ug) vs Kenya 2

🏓Table Tennis Girls

Venue: St. Constantine
✅Mbogo (Ug) vs LDK(Rw)
✅Haile Selassie (Zn) vs St. Michael(Ug)
✅Kenya 1 vs LDK(Rw)
✅Kenya 2 vs St. Michael(Ug)
✅Kenya 1 vs Mbogo College (Ug)
✅Haile Selassie (Zn) vs Mbogo(Ug)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here