2019 Kenya Secondary Schools, KSSSA, Copa Coca Cola term 2 games; results for all the matches

KSSSA (Kenya Secondary Schools Sports Association). This is the body that runs all secondary schools' sports in Kenya.
KSSSA (Kenya Secondary Schools Sports Association). This is the body that runs all secondary schools' sports in Kenya.KSSSA Games

Here are all the collated results for the 2019 Kenya Secondary Schools Sports Association,KSSSA, Copa Coca-Cola Term 2 games in Kisumu:

Day 5- Saturday, 3rd August- 2019

Soccer Girls Under 16
Fixture Match Scores
Playoff Kobala 1 vs 0 Njabini
Final Wiyeta 2 vs 1 Maeni
   
Soccer Boys Under 16
Fixture Match Scores
Playoff Boystown 1 vs 3 Dagoreti
Final Serani 1 vs 0 Koyonzo
   
 
Soccer Girls Under 20
Fixture Match Scores
Playoff Njabini 1 vs 7 Arch Bishop Njenga
Final Itigo 0 vs 2 Nyakach
   
Soccer Boys Under 20
Fixture Match Scores
Playoff Ebwali 3 vs 0 Olbolsat
Final St. Anthony’s 0 (5) vs 0 (4) Dagoreti
   
Volleyball Girls
Fixture Match scores
Playoff Pasenga 0 vs 3 Soweto
Final Kwanthanze 3 vs 2 Cheptil
   
Volleyball Boys
Fixture Match Scores
Playoff Namwela 3 vs 0 Lang’ata
Final Mogonga 3 vs 0 Lelmokwo
   
Netball Girls
Fixture Match Scores
Playoff Bukokholo 37 vs 28 Karuri
Final Kaya Tiwi 36 vs 30 Nyakach

 

Day 4 – Friday 2nd August, 2019 – SEMIS

SOCCER UNDER 20 BOYS
Dagoreti 3 Olbolsat 1
St Anthony’s (6) 0 Ebwali 0 (5)

SOCCER GIRLS UNDER 20
Nyakach 2 Arch Bishop Njenga 0
Itigo 5 Njambini 0

COPA SOCCER BOYS UNDER 16
Serani 1 Dagoreti 0
Koyonzo (3) 1 Boystown 1 (1)

COPA SOCCER GIRLS UNDER 16
Maeni 2 Njambini 0
Wiyeta 1 Kobala 0

VOLLEYBALL BOYS
Mogonga 3 Namwela 1
Lelmokwo 3 Lang’ata 0

VOLLEYBALL GIRLS
Cheptil 3 Pasenga 0
Kwanthanze 3 kwanthanze 0

NETBALL GIRLS
Kaya Tiwi 37 Bukokholo 28
Nyakach 39 Karuri 17

Day 3 – Thursday 1st August, 2019

Netball Girls
Baba Dogo 23 Karuri 39
Kayatiwi 126 Volunteer Girls 01
Syumile 29 Cheptil 49
Nyakach 40 Bukokholo 22

Volleyball Girls
Soweto 3 Sega 0
Cheptil 3 Sulumeti 1
St. John’s Kaloleni 3 Makaror 1
Kwanthanze 3 Pasenga 0

Volleyball boys
Mogonga 3 Shimoni 0
Lelmokwo 3 Tetu 0
Langata 3 Namwela 1
Matiliku 3 Boystown 1

Day 2 – Wednesday 31st July, 2019

Volleyball Boys
Tetu 1 Mogonga 3 (15-25,16-25,25-22,20-25)
Shimoni 0 Lelmokwo 3 (20-25,18-25,16-25)
Boystown 0 Langata 3 (18-25,14-25,18-25)
Matiliku 1 Namwela 3 (19-25,21-25,25-18,23-25)

Girls Volleybal
Soweto 3 Sulumeti 0 (25-15,25-19,25-11)
Cheptil 3 Sega 0 (25-19,25-21,25-21)
Makoror 0 Passenga 3 (12-25,14-25,11-25)
Kwanthanze 3 S.t Johns 0 (25-8,25-11,25-16)

Day 1 Results – Tuesday 30th July, 2019

Gilrs Volleyball
Sega (1 set) Sulumeti (3 sets)
Soweto (1 set) Cheptil (3 sets)

Boys Volleyball
Mogonga 03 Lalmokwo 0
Tetu 03 Shimoni 01

Netball Girls
Karuri 15 Kayatiwi 44
Baba Dogo 60 Volunteer Girls 03
Syumile 16 Nyakach 67
Cheptil 30 Bukokholo 40

Copa Soccer Boys Under 16
Koyonzo 02 Gatamaiyu 0
Goseta 0 Serani 02
Agorosare 0 Boystown 01
Dagoretti 04 Machakos 0

Copa Soccer Girls Under 16
Ugari 0 Njambini 03
Wiyeta 03 Dagoreti 0
Kobala 08 Itaara 0
Maeni 03 Waa girls 02

Boys Soccer Under 20
St. Antony 01 Shimba Hills 0
Banisa 01 Olbolsat 06
Kisumu Day 0 Ebwali 01
Dagoreti High 02 Mbooni 0

Girls Soccer Under 20
Nyakach 08 Karugwa 01
Dagoreti Mixed 0 Itigo 01
Arch Bishop Njenga 0 Njabini 0
Gesero 02 St. Johns 02

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here