FEASSSA GAMES
FEASSSA GAMES

Here are today’s fixtures:

⚽Soccer Boys Semis

Venue: Awaiting confirmation
✅Buddo(ug) vs Dagoreti (ke) @2.00pm
✅Jinja (ug) vs Kitende (ug) @4.00pm

⚽Soccer Girls semis

Venue: TGT
✅Mukono(ug) vs Itigo(ke) @9.00am
✅Kawempe(ug) vs Nyakach(ke) @11.00am

⚽Soccer Boys (Primary Schools ); Playoff

Venue: Awaiting confirmation
✅Rays of Grace (ug) vs Mbagala (Tz) @2.00pm

🏐Volleyball Third Place Playoffs

Venue: TGT
Kickoff: 9:00 am

✅Girls: Soweto(ke) vs St. Alloys (Rw)
✅Boys: Don Bosco Gatenga(Rw) vs Mogonga (ke)

🏐Volleyball Finals

Venue: TGT

✅Girls: Kwanthanze(ke) vs Cheptil (ke) @2.00pm
✅IPRC Karogi(Rw) vs STAHIZA (ug) @3.00pm

🤾‍🤾‍♀Handball Third Place Playoff

✅Boys: Es Kigoma (Rw) vs College Gisenyi (Rw); TGT @9:00am

✅Girls: Mbogo High(Ug) vs Kizinguro (Rw); TGT @9:00am

🤾‍🤾‍♀Handball Finals

✅Girls: Kamusinga(ke) vs Kiradich (ke); TGT @2.00pm
✅Boys: Adegi (Rw) vs Kimilili (ke); TGT @ 3:00pm

🏀Basketball Playoffs

Venue: St. Constantine
✅Girls: Buruburu(ke) vs Kaya Tiwi(ke) @9.00am
✅Boys: Laiser Hill (ke) vs LDK (Rw) @11.00am

⚾Netball Girls

Venue: St. Constantine
✅Playoff: Ngando (ug) vs St Noa (ug) @9.00am
✅Final: Kitende (ug) vs Buddo SS (ug) @11.00am

🏑Hockey Girls

✅Playoff: St. John’s (ke) vs Nyamira Girls(ke)
✅Finals: St. Cecilia Misikhu (ke) vs Kakungulu(ug)

🏑Hockey Boys

✅Playoff: St. Anthony’s (ke) vs Ntare (ug)*
✅ Final: St. Mary’s Kisubi (ug)vs Kamusinga (ke)*

🏉Ruby 15’s

Venue: TGT
✅Ntare School (ug) vs Kangaru (ke) @9.00am
✅Okeeswa (Tz) vs Kakamega (ke) @10.30am
✅Namilyango College (ug) vs Dagoretti (ke) @12.00pm

🥍Lawn Tennis

Singles Playoffs
✅Boys: Ngolia(Ke1) vs Junior(Rw)
✅Girls: Patience (Ug1) vs Scovia(Ke5)

Singles Finals
✅Boys: Kanuti(TZ1) vs Fabrice(Rw3)
✅Girls: Esther (Tz1) vs Chantal(Rw)

Doubles Playoffs
✅Girls: Kenya 1 vs Tanzania 1
✅Boys: Rwanda 3 vs Uganda 1

Doubles Finals
✅Girls: Uganda 1 vs Rwanda 1
✅Boys: Rwanda 1 vs Kenya 1

Enter Your Mail Address

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here